A Haber

3 36.308

A Haber Canlı Yayın Kanal Bilgileri

 • Kanal Sahibi: Turkuvaz Medya Yayın A.Ş
 • Web Sitesi: www.ahaber.com.tr
 • Türksat Frekans: 12054 H 27500 5/6 (SD/HD), 11883 V 4800 5/6 (SD)
 • D-Smart: 35. kanal (SD/HD)
 • Digitürk: 32. kanal (SD), 332. kanal (HD)
 • Tivibu: 57. kanal (SD), 313. kanal (HD)
 • Kardeş Kanallar: ATV, A Spor, Minika Çocuk, Minika GO, A2 TV
 • Twitter Sayfası: twitter.com/tvahaber
 • Facebook Sayfası: www.facebook.com/ahaber.com.tr
 • Instagram Sayfası: www.instagram.com/tvahaber
 • E-Mail: [email protected]
 • Telefon: 0 212 300 66 66
 • Kanalın Adresi: Ihlamur Yıldız Cad. Toprak Center No:8 Beşiktaş – İSTANBUL

A Haber Canlı Yayın. Herkesin haber izlemek için tercih ettiği bir kanalı vardır. A Haber canlı kanalı bu kanalların arasında popüler olanlar arasındadır. Gerek yaptığı tarafsız habercilik olsun gerekse özgün ve özel haberleri ile yurt içinde ve dışında ciddi bir izleyici kitlesine sahiptir. Kanal, Türksat uydusu 12053 MHz, S.RATE: 27500, FEC: 5/6, POL: H (YATAY) frekansında, Digitürk 32. Kanal ve D smart 35. Kanalda izleyici ile buluşmaktadır. A Haber canlı yayın aynı zamanda Türkiye’nin ilk HD yayın yapan haber kanalıdır. HD yayın bilgileri ise Türksat 12053 MHz, S.RATE: 27500, FEC: 5/6, POL: H (YATAY) ve Digitürk 332. Kanal dır.

A Haber Canlı Yayın

Kuruluşu

A haber canlı yayın

A haber canlı yayın kanalı Çalık Holding bünyesinde kurulmuştur. Türkiye’de HD yayın yapan ilk haber kanalı unvanına sahiptir. A haber asıl adı Aktüel Haber’dir. Kanal, Turkuvaz Medya Yayın A.Ş. tarafından 25 Nisan 2011 yılında kurulmuştur. Kanalın genel merkezi İstanbul /Beşiktaş’ da bulunmaktadır. A Haber canlı yayın alanı ise Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan’ dır. Kanalın genel yayın yönetmenliğin Erdoğan Aktaş tarafından yapılmaktaydı. Fakat Erdoğan Aktaş’ın görevi bırakmasının ardından yerine Cengiz Er bu görevi üstlenmiştir.

A haber canlı yayın hem SD hem de HD yayın hizmeti vermektedir. Kanalda haber yayınları ile birlikte bazı futbol karşılaşmalarına da yer verilmektedir. A haber kanalı Copa America 2011’in yayın haklarına sahipti ve naklen HD kalitesinde yayınını yapmıştır. Kanal aynı zamanda Türkiye Kupası’nı ve İtalya Süper Kupa’ da yayın hakkına sahip olduğu için HD kalitesinde yayınlamıştır. Kanalın haberlerine ve yayınlarına internet üzerinden ahaber.com.tr den de ulaşılabilmektedir. Kanal 2015 Kasım ayında yapılan Türkiye Genel Seçimlerinde yaptığı yayınlardan dolayı 25 ayrı ceza almıştır.

En Ünlü Sunucuları

A haber canlı yayın kanalı sevilen birçok programa imza atmaktadır. Tabi eski ve yeni birçok sunucusu da kendinden söz ettirmektedir. Bunların başlıcalarını Erkan Tan, Can Okanar, Banu El, Zeynep Bayramoğlu, Salih Nayman, Murat Gener, Hilal Özdemir, Orhan Sali, Canan Barles, Barış Keskin, Bekir Hazar, Mehmet Derindağ, Haktan Uysal, Ergün Diler, Duygu Leloğlu, Hikmet Öztürk, Şafak Tükle, Setenay Cankat, Nihan Günay, Cansın Helvacı, Gökhan Kurt şeklinde sıralayabiliriz. Kanalın sunucularının seyirci ile buluşturduğu bazı programlar ise şu şekildedir; Memleket Meselesi, Söz Teması, Z Raporu, Diplomasi, Medya Dünyası, Toplumsal Hafıza, Canan Barlas ile Gündem, Porte, Evin Yolu, Yaz-Boz, Seyahatname, İş’in Sırrı, Kadraj, Belgesel Kuşağı, Dijital Çağ, Düşünce Atlası, Arka Plan ve 1. Sayfa.

Başlıca Program Listesi – A haber yayın akışı

1- Hafta içi her gün Saat 09.00’da Ajans Bugün

Duygu Leloğlu ile güncel haberler yayınlanmaktadır.

2- Hafta içi her gün Saat 09.45′ de Spor Bülteni

Günün spor manşetleri, dünyadan spor ve önemli gelişmeler hakkında ki yayını ile izleyicileriyle buluşmaktadır.

3- Saat 12.30’da İş’in Sırrı

İş’in Sırrı adlı program ise hafta içi her gün haber ve ekonomi sunumları ile izleyicileriyle buluşmaktadır.

4- Saat 15.00’ da Ajans gün içi

Programda güne dair sıcak gelişmeler paylaşılıyor. Özellikle sıcak gündemin olduğu günlerde sıklıkla takip edilen bir program haline geliyor.

5- Saat 16.40’da Z raporu

Z raporu ekonomiden haberler üzerine yapılan programdır. Ekonomi piyasası kapanış saatine yaklaşırken aldığı konukları ile ekonominin ve finans piyasalarının gün değerlendirmesi ve artıları eksileri değerlendirilmektedir. Özellikle hareketli borsa günlerinde reytingleri tavan yapmaktadır.

6- Saat 19.00’ da A haber ana haber bülteni

Programın adı Akşam ajansı olarak geçmektedir. Salih Nayman tarafından sunulmakta ve güne dair önemli gelişmeleri aktarmaktadır.

7- Saat 21.00’ de Memleket Meselesi

Hafta içi her gün yayınlanan Programda Siyaset üzerine tartışmaların yapılmaktadır. A Haber canlı yayın ve radyo ortak yayınıdır.

8- Saat 10:00′ da 1. Sayfa programı

Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.00’da haberler ve medya hakkında yayın yapmaktadır. Bu programda yine A haber ve radyo kanalı ile eş zamanlı yayınlanmaktadır.

3 Yorum
 1. Ayşe diyor ki

  Zeytindalı harekatında tüm ruhumuzla askerlerimizin yanındayız. Allah (c.c) tüm askerimizin yardımcısı olsun.

 2. Veli diyor ki

  İyi akşamlar severek izliyoruz.

 3. Veli diyor ki

  ??????????

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay