A Spor

1 19.375

A spor canlı yayın kanal bilgisi

 • Kanal Sahibi: Turkuvaz Medya Grubu
 • Web Sitesi: www.aspor.com.tr
 • Türksat Frekans: 12054 H 27500 5/6 (SD/HD)
 • D-Smart: 80. kanal (SD/HD)
 • Digitürk: 88. kanal (SD), 388. kanal (HD)
 • Tivibu: 81. kanal (SD), 381. kanal (HD)
 • Kardeş Kanallar: Atv, a2, atv Avrupa, a Spor, minikaGO, minikaÇOCUK
 • Twitter Sayfası: twitter.com/asporcomtr
 • Facebook Sayfası: facebook.com/www.aspor.com.tr
 • Instagram Sayfası: www.instagram.com/asporcomtr
 • E-Mail: [email protected]
 • Telefon: 0 212 300 66 66
 • Kanalın Adresi: Barbaros Bulvarı Cam Han No: 153 Balmumcu Beşiktaş/İstanbul

A Spor Canlı Yayın. Hemen her erkeğin ve spora merakı olan bayanların spor haberleri ve maç özetleri izlemek için tercih ettiği bir spor kanalı vardır. A Spor canlı kanalı spor kanalları arasında popüler olanlar arasında olduğu ve bolca maç özeti yayınladığı için tercih edilen bir kanaldır. Hem yaptığı tarafsız habercilik hem de sporun her dalına hitap etmesi ile yurt içinde ve dışında taraflı tarafsız izleyici topluluğuna sahiptir. A spor canlı yayın türksat uydusunda frekans: 12053 Mhz sembol oranı: 27500 polarizasyon: H (Yatay) FEC: 5/6 frekans bilgileri ile izleyicisine hizmet vermektedir. Ayrıca Digitürk 88. Kanal, Tivibu 81. Kanal, Tele dünya 141 ve 142. Kanal ve D smart 80. Kanalda ulaşılabilir durumdadır.

A Spor Canlı Yayın

Kuruluşu

A spor canlı

A spor canlı kanalının açılımı Aktüel Spor dur. Kanal Çalık holding denetiminde olan Turkuvaz Medya ve yayın grubunun sahipliğindedir. Yayın hayatına 15 Temmuz 2014’ de başlaması planlanmış ancak türksat uydusuna geçiş süresinin ertelenmesi üzerine 18 Eylül 2014 tarihinde izleyicisi ile ilk kez buluşmuştur. Genel yayın yönetmenliği koltuğunda Ender Bilgin bulunmaktaydı. A spor canlı yayın Türkiye kupası maçlarının canlı yayınlanmasının yanında Türkiye Süper Ligi maç özetleri ve Avrupa’nın önemli liglerinden olan İtalya Seri A ve ispanya La Liga maç özetlerini de yayınlamaktadır. Açılışı ile birlikte Türkiye’nin şifresiz spor yayını yapan 5. Kanalı olmuştur. Diğerleri ise NTV spor, TRT spor, Fenerbahçe TV ve Sports TV dir.

A spor canlı kanalı Türkiye’nin spor yayıncılığı tarihinde şifresiz olarak HD yayın yapan ilk kanalı unvanına da sahiptir. Yayınlarının çoğunu A spor radyo ile eş zamanlı olarak yürütmektedir. Genel merkezi Beşiktaş/İstanbul da bulunan kanalın internet sitesi üzerinde de tüm güncel haberlere, program listelerine ve A spor yayın akışına ulaşmak mümkündür.

Ünlü Sunucuları

A spor canlı izlenme oranı yüksek birçok spor programına sahiptir. Kanalın program içeriklerini zenginleştiren elbette ki programı yapan sunucularıdır. Ünlü sunucuları aldıkları konukları ile de seyir zevki yüksek tarafsız programlara imza atmaktadır. Bu sunucuların başlıcaları ise Çiğdem Ceylan, Recep Aygün, Kerem Canbulat, Mustafa Göksu, Deniz Türe, Ceyla Büyükuzun, Setenay Cankat, Serkan Korkmaz, Erman Toroğlu, Ceyda Dönmez, Hıncal Uluç, Kemal Belgin, Güven Taner, Levent Tüzemen, İlker Yağcıoğlu ve Taner Özyurt olarak sıralanabilir. A spor canlı yayın kanalında bu sunucular tarafından hayata geçirilen programları artı futbol, 90’a, takım oyunu, Voleybol’ a, futbol’ a, Avrupa futbolu ve futbol vizyon olarak sıralayabiliriz.

Başlıca Program Listesi

1- Saat 07.00 Sabah Sporu Canlı Yayın

Program Çiğdem Ceylan tarafından hafta içi her gün izleyicisi ile buluşmaktadır. Genellikle sabah kahvaltı sofrasında veya işe giderken spor gündemini takip etmek isteyen sporseverlerin başlıca tercihidir. Sosyal medya üzerinden izleyicilerinin gelen sorularına da anlık olarak yanıt verdiği için sunucusu Çiğdem Ceylan A spor canlı yayın favori sunucuları arasında yer almaktadır.

2- Saat 10.00 Spor Günlüğü Canlı Yayın

Gün içerisindeki spor gelişmelerinin ve gece yaşanan önemli olayların ele alındığı spor günlüğü, sıcak gelişmelerin aktarıldığı ve gündemin nabzını tutan günün önemli programlarındandır. Programda ayrıca kaçıranlar için Türkiye Süper Ligi ve Avrupa Seri A maçlarının geniş özetleri de yer almaktadır.

3- Saat 11.00 Spor Ajansı Canlı Yayın

Programın sunucusu olarak bir kez daha karşımıza Çiğdem Ceylan çıkıyor. A spor canlı yayın Spor ajansı programında transfer gündemi, hangi futbolcuların adı hangi takımlarla birlikte söyleniyor, devre arasında ve sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan futbolcular, Değerini arttıran veya değer kaybeden sporcular değerlendiriliyor. Programda yine Sosyal medya üzerinden taraftarların ve sporseverlerin sorularına da içtenlikle yanıtlar veriliyor.

4- Saat 18.00 Ana Haber Canlı Yayın

Sporun Ana haberi olarak yayınlanan programın sunuculuğunu Ceyla Büyükuzun üstleniyor. Günün tüm gelişmelerinin ve önemli olaylarının ele alındığı ana haber bülteni kanalın en çok izlenen programları arasındadır. Tarafsızlığı ve sporun her dalına ilişkin haberleri ile öne çıkmaktadır.

5- Saat 21.00 Takım Oyunu Canlı Yayın

Hafta sonları yayın akışı değişen A spor canlı yayın özellikle Takım oyunu programı ile izleyicisini ekran başına toplamaktadır. Serkan korkmaz yönetiminde olan programda ünlü spor yorumcuları yer almaktadır. En dikkat çeken isim olarak Türkiye’de en çok izlenen yorumculardan olan eski hakem Erman Toroğlu’dur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay