Black Mirror 3 ve 4. Sezon en iyi 3 bölümü, 5. sezon yorumu

0 223

Black Mirror Dizisi Hakkında

Bu dizi 4 sezondur gündemimizde olan bir bilimkurgu dizgisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan bilimkurgu severleri oldukça etkilemiştir. Dizinin bir diğer özelliği ise bölümlerin tamamen birbirinden bağımsız olması ve her bölümde yeni yüzlere yer verilmesidir.

Black Mirror Dizisi

4. Sezon 6. Bölüm

black mirror dizisiDizinin tartışmasız en güzel bölümleri arasında olan bu bölümde etkileyici bir konu irdelenmiştir. Bölümün ismi Black Museum olarak karşımıza çıkmaktadır. Nörolojik araştırmalar yapan bir şirketin icatları neticesinde zihin aktarımları konusunda pek çok icat keşfedilmiştir.

Ancak burada tutunmayı başaramayan işe alım departmanında çalışan bir araştırmacı işten kovulmuş ve bu teknolojik ürünleri sergilediği bir müze üzerinden para kazanmaya başlamıştır.

Bu bölümde Rol Hoynes ismindeki müze sahibinin bir müşterisine neler olup bittiğini anlatan bir senaryo işlenmiştir. Özellikle bilimkurgu sevenlerin yalnızca bir dizi değil kaliteli bir film içeriği tadında olan bu bölümü izlemeri halinde pişman olmayacakları bir gerçektir.

3. Sezon 0. Bölüm

Serinin bu bölümüne 0. bölüm denme sebebi yıl başına özel olarak yayınlanmış olmasıdır. İçerik yönüyle de oldukça kaliteli olan bu bölüm beyaz noel ismini almıştır. Bölümde 5 yıldır aynı evde kalan fakat henüz doğru düzgün bir muhabbet kuramayan iki arkadaşın hikayesi anlatılmaktadır. Bu evde bir şeyler yolunda değildir. Çünkü 5 yıl boyunca nasıl bir araya geldikleri ve ne iş yaptıkları konusunda hiçbir fikri olmayan bu iki arkadaş bir süre sonra dertlerini anlatmaya başlamıştır. Sohet ilerledikçe ipler çözülmeye başlar ve gerçekler ortaya çıkar. Yine bilimsel icatlarla dolu olan filmin içeriğinde başkalarının da sizin gödüklerinizi görmesini sağlayan bir göz, zihnin bilgisayara aktarılmasını sağlayan ve kurabiye ismi verilen bir icat gibi teknolojik gelişmeler yansıtılmaktadır. Dizinin yine sinema filmi kalitesinde bir içeriğe sahip olması ise ilgi çekicidir.

3. Sezon 2. Bölüm

Bu bölüm biraz gerilim ve korku tadı vermektedir. Ayrıca karmaşık bir içeriğe sahip olan dizide bir oyun şirketi bulunmaktadır. Avrupa gezisine çıkan Cooper İngiltere’de kredi kart bilgilerini çaldırır ve parasız kalır. Ardından para kazanmak üzere bu oyun şirketi ile karşılaşır. Şirket bir oyun denemesinde yer alması gerektiğini söyler. Bahsedilen deney bir korku evinde geçmektedir ve zihinde yer alan tasavvurların sanal gerçeklik olarak yansıması sonucunda ilerlemektedir. Ancak her şey yolunda gitmeyecek ve dizi karakterimiz Cooper gergin bir deneme geçirecektir.

Yeni Sezon Hakkında

Black Mirror hayranları yeni sezonu heyecanla beklemektedir. 5. Sezonun fragmanı henüz yayınlandı. Resmi Twitter sayfasında yeni bölümün yayınlanacağını ilan eden Black Mirror ekibi yeni bir heyecan uyandırdı. Ancak ne zaman yayınlanacağı konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Twitter’da The future will be brighter than ever, ifadesi yer almaktadır, Yani gelecek her zamankinden daha parlak…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay