Bloomberg Ht Canlı Yayın

0 620

Bloomberg Ht canlı yayın kanalı Türkiye’nin tek ekonomi ve finans kanalı olarak hizmet veriyor. Yurt içi ve dışı ekonomik verileri anlık olarak seyircisi ile buluşturan kanal, yurt dışındaki önemli finans merkezlerinde bulunan yerli ve yabancı temsilcileri sayesinde, yatırımcısına en güncel bilgileri tarafsız ve anında ulaştırıyor. Borsaların canlı olarak değişimlerinin 24 saat izlenebildiği Bloomberg Ht, finans konuları ile ilgili uzmanlarla yaptığı analizler, her türlü yatırımcının ilgisini çekiyor. Paranın ve değerli madenlerin hareketlerini yapılan teknik analizlerle sunan kanalın, yatırımcıların doğru karar vermesinde de önemli bir payı bulunuyor. Kanal finans ağırlıklı yayının yanında önemli gündem maddelerini de haberlerinde ele alıyor.

Bloomberg Ht Canlı Yayın

bloomberg ht canlı

Kuruluşu

Bloomberg LP’nin Kanal 1’i satın alması ile 27 Ocak 2010 tarihinde yayın hayatına Bloomberg Ht adı ile giren kanal, Ciner grubuna aittir. Uydu ve kablolu yayınlardan izlenebilen kanalın genel yayın yönetmeni Cüneyt Başaran, haber müdürü Ahmet Öz ve sorumlu müdürü ise Koray Berkin’dir.

En Ünlü Sunucuları

Çoğunlukla canlı yayın yapan ve Türkçe olarak yayınlanan Bloomberg Ht, konusunda uzmanlaşmış sunucuları ile de dikkat çekiyor. Kanalın en ünlü sunucuları arasında; Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümü mezunu, yüksek lisansını tamamladıktan sonra yurt içi ve dışında birçok büyük bankada önemli pozisyonlarda görev yapan, Habertürk gazetesinde köşe yazarlığı da yapan ve aynı zamanda kanalın genel yayın yönetmeliğini de yürüten Cüneyt Başaran, finans bölümü yüksek lisansına sahip olan ve birçok yatırım kuruluşunda çalışan aynı zamanda kanalın ekonomi koordinatörlüğünü de icra eden Gökhan Şen, parlamento muhabirliği ile başlayıp bir çok dergide çalışan ve saygın ödüllere sahip Ali Çağatay, ekonomi bölümü mezunu ve uzun süre muhabirlik yaptıktan sonra 7 yıl İngiltere’de köşe yazarlığı yapan ve halen Nişantaşı üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışan Aslı Şafak ve gazetecilik üzerine yüksek lisansını İngiltere’de tamamlayan, uzun yıllar ekonomi muhabirliği görevinde bulunan Hande Demirel sayılabilir.

Program Listesi

Kanalın en çok izlenen programları şöyle sıralanabilir:

1. Sabah Raporu

Tüm dünyadaki finans veri ve haberlerinin yapıldığı programda, Açıl Sezen, Gökhan Şen ve Cüneyt Başaran tarafından finans rakamları grafikler eşliğinde yorumlanıyor.

2. Yatırım Bülteni

Gündemin önemli konuları ve borsanın açılışı Hande Demirel ve konukları tarafından ele alınıyor.

3. Piyasa Masası

Borsadaki işlemlerin ve önemli verilerin incelendiği programı, Zeynep Erataman sunuyor.

4. Günden Kalanlar

Gün içindeki gelişmeleri özetleyen programın sunucusu Aslı Şafak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay