En İyi Yönetmenlik Kursları / Okulları

0 148

En İyi Yönetmenlik Kursları: Merkezi Londra’da olan Yükseköğretim derecelendirme kuruluşu, en iyi sinema ve yönetmenlik okullarını belirledi. Asya, Avrupa ve Amerika kıtası olarak üç bölge olarak incelenen bu prestijli okulların en belirgin ortak özelliği iste vermiş olduğu yüksek kalite ve standartlardaki eğitimi ile sektördeki bağlantı ve referanslarıdır.

En İyi Yönetmenlik Kursları

Amerika Okulları

Amerika Film Enstitüsü (AFI), Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles Hollywood’da yer alan en önemli film ve yönetmenlik merkezlerinden birisi olmasının yanında büyük festival ve galaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu enstitü, altı farklı alanda mastır eğitimi vermektedir. Bu alanlar, prodüksiyon tasarımı, yönetmenlik, sinematografi, kurgu, prodüksiyon, ve senaryo yazarlığı gibi film ve sinema alanında önemli eğitimler sunmaktadır. Okulun en büyük farkları ve artılarından birisi, öğrencilere atölyelerde ya da geçek set ortamında eğitim vererek, öğrenciler bu süreçte film yapım aşamalarının bütün alanlarının her aşamasına katılım göstererek öğretilmektedir. Hatta zaman zaman öğrenciler gerçek film setlerinde eğitim almakta ya da filme dahil olup kendilerini gösterme imkanına sahip oluyorlar.

Avrupa Okulları

QS (Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu) in belirlemelerine göre,60 yıl önce kurulan ve İngiltere Londra’nın merkezinde yer alan Londra Film Okulu, Avrupa’nın en saygın film ve sinema okulu olarak gösterilmektedir. Film yapımcılığı alanında yalnızca yüksek lisans alanında eğitim vermektedir ve yılda sadece 150 kadar öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler eğitime ilk olarak sinema tarihinden başlamakta ve yüksek standartlarda eğitim görmektedir.

Asya Okulları

Asya’nın en büyük ülkesi olan Çin’ deki Pekin Film Akademisi, Bütün Asya’nın en iyi yönetmenlik ve sinema okulu olarak gösterilmektedir. Okul film ve sinema alanında birçok lisans, yüksek lisans hatta ön lisans öğrencisine eğitim verilmektedir. Uluslararası öğrenciler için dersler İngilizce olarak veriliyor ve senaryo yazarlığı, yönetmenlik, film teorisi, film ve televizyon prodüksiyonluğu gibi birçok alanda eğitim veriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay