Halk Tv

0 8.378

Halk Tv Canlı Yayın kanalı Doğru ve tarafsızlık yayın ilkesi ile gün geçtikçe izleyici sayısını oldukça arttıran Halk tv, genel olarak haber kanalı formatında olmasına rağmen, ekonomi, sağlık ve güncel olaylarla ilgili de ilgi çekici yayınlar yapıyor. Halk tv canlı yayın kanalında genellikle ülkenin gündeminde öne çıkmış kişilerin yayınları bulunuyor. Yayın tarihinden itibaren, Yaşar Nuri Öztürk, Hüsamettin Cindoruk ve Onur Öymen gibi siyaset ve toplumun genelini ilgilendiren konularda, tanınan ve görüşlerine değer verilen kişilerin yaptıkları programlar, birçok konuda kaynak olarak halen gösterilmeye devam ediyor. Kanalın en büyük özelliklerinden biri de, her tür siyasi görüşe sahip kişilerin açıklamaları, eşit sürelerle ve sansürsüz olarak yayınlanıyor. Halk tv, sadece uydu yayınları üzerinden ve internet ortamında izlenebiliyor (kanal frekansları internet ortamında mevcut).

Halk Tv Canlı Yayın

Kuruluşu

Resmi adı Halk haber tv olan Halk tv, 10 Ocak 2005 tarihinde, CHP’ye genel başkanlık yapmış ve halen de milletvekili olan Deniz Baykal ve kendisine yakın iş adamlarının birlikte hareket etmesiyle kurulmuş ve sahibi de Deniz Baykal’dır. Televizyonun genel merkezi Ankara’da bulunmakla beraber, birçok şehirde canlı yayın ekipleri ve büroları bulunuyor. 2013 yılında yaşadığı maddi sıkıntılar yüzünden uydu yayınlarından çıkarılan kanal, kısa sürede borçlarını ödeyerek yayın hayatına devam etmiştir. Ayrıca, kanalla beraber yayın yapan Halk radyo kuruluşu da bulunuyor. Beş kişilik bir yayın kurulu tarafından yönetilen kanal, tamamen Türkçe yayın yapmaya devam ediyor.

En Ünlü Sunucuları

Halk tv, ünlü sunucu kadrosu ile de diğer kanallardan farkını ortaya koyuyor, bu kişiler; İstanbul iletişim fakültesi gazetecilik bölümü mezunu, Türkiye’deki tüm büyük gazetelerde köşe yazarlığı yapmış ve en çok izlenen televizyon kanallarının çoğunda rayting rekorları kıran haber ve tartışma programları (işte hayat, hodri meydan, arena, seçim ve halk arenası gibi) sunmuş ve 5 adet yayınlanmış eseri (haramzade, haramzadenin dönüşü ve yalandan kim ölmüş gibi) bulunan ünlü gazeteci Uğur Dündar, 1975 yılından beri yazarlık yapan ve birçok gazete ve televizyon kanalında köşe yazarı, yayın koordinatörü ve yazı işleri müdürü olarak görev yapan Can Ataklı,

1978 yılında gazeteciliğe başlayan ve bir çok yayın kuruluşunun yurt içi ve dışı muhabirliğinde bulunan, vur emri, aydının ihaneti ve cumhurun trajedisi gibi bir çok eseri bulunan, özellikle pusula adlı programı ile televizyonda büyük ses getiren gazeteci yazar Ümit Zileli, gezi olaylarındaki sunumları ile çok konuşulan ünlü spiker Lale Arslan, özellikle ekonomi ile ilgili haber programları ilgi ile izlenen Cüneyt Akman ve 1979 yılında gazeteciliğe başlayan ve birçok yayın kuruluşunda görev yapan, bir dönem de Demokratik Sol Halk Parti’sinde genel başkanlık yardımcılığı görevinde bulunan İsmail Dükel olarak sayılabilir.

Halk Tv Canlı Yayın Program Listesi

Gündemdeki konulara göre değişkenlik gösterse de genel olarak uygulanan Halk tv.’nin günlük program akışı şu şekilde oluşuyor:

1. Güne Başlarken

Ünlü haber spikeri Semra Topçu gündemde öne çıkan haberleri, konuyla ilgili uzman ve ünlü konukları ile yorumları ile güne başlarken adlı haber programında izleyicileri ile paylaşıyor.

2. Yazı İşleri – Halk Tv Canlı Yayın

Ünlü gazeteci Can Ataklı, ülkenin gündeminde bulunan ve toplumun merak ettiği önemli konuları, konunun tarafları ve uzmanları ile tarafsız ve doğru olarak ele alıyor.

3. Gazete Kritik

Yorumları ile ilgi çeken tecrübeli gazeteciler Şaban Sevinç ve İsmail Dükel, ulusal ve yerel gazetelerin başlıklarını, konuların geçmişi ile bağlantısını kurarak kendilerine özgü tarzları ile yorumluyorlar. Gazete başlıkları seçilirken siyasi görüş gözetmeksizin haber niteliğinde olanlar ele alınıyor.

4. İz Bırakanlar

Uzman psikolog ve televizyon programcısı Tuba Emlek, sanattan müziğe, siyasetten tarihe ve birçok konuda tarihe eserleri ile iz bırakmış ünlü kişilerin yaşam öyküsünü ve eserlerini içeren konuları, canlı yayın konukları ve hayatta olanlardan kendileri ile sohbet tarzında ele alıyor. Halk Tv Canlı Yayın kanalının resmi internet adresi: halktv.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay