Minika Çocuk Canlı Yayın

0 641

Minika Çocuk Canlı Yayın. Çocukların severek izlediği çocukla kanalları arasında yer alan minika çocuk birçok çocuk tarafında severek izlenmektedir. Özellikle 3- 8 yaş arası olan çocuklar için yayın yapan televizyon kanalı bünyesinde birçok çizgi film ve çizgi diziyi barındırmaktadır. Her gün farklı bölüm olarak yayın yapan televizyon kanalı Türksat 4A uygusundan şifresiz olarak yayın yapmaktadır. Ayrıca D- Smart 131. kanal, Teledünya 165. kanal, Tivibu 113. kanal, Turkcell Mobil TV ve internet üzerinden yayın yapmaktadır. Özellikle sevilen çizgi filmler ile yüksek oranda izlenme oranına sahiptir.

Minika Çocuk Canlı Yayın

Kuruluşu

Çocuk kanalı olarak hizmet sunan minika çocuk ilk olarak Turkuvaz Medya Grubu aracılığı ile nisan 2011 yılında yayın hayatına başlamıştır. Bu süre içinde büyük ilgi gören kanal daha sonra iki farklı kanal olarak yayın hayatına devam etmeye başlamıştır. Minika çocuk olarak Ocak 2012 yılında Yayın hayatına devam etmeye başlamıştır. sadece 3- 8 yaş aralığı çocuklar için yayın yapan kanal birçok çocuğu dikkatini çekmeyi başararak yayın hayatını sürdürmektedir. Çizgi film olarak yayın yapan kanal, günün 24 saati sadece çizgi film yayını yapmaktadır. Erkek ve Kız çocukları için özel yayılar yapan kanal çocuklar tarafından her gün izlenmektedir.

En Ünlü Sunucuları

Yayın hayatına çizgi film kanalı olarak devam eden minika çocuk kanalında düzenli olarak her gün çizgi film yayınlanmakta olup çocuklar için eğitici ve öğretici amaçlı kısa programlar bulunmaktadır. Her gün yayınlanan bu programlarda çocukların hayal güçleri genişletmek amaçlı deneyler ve el becerileri yapılmaktadır. Sevilen programlar arasında yer alan Artzooka programı Jeremie Saunders sunumu ile çocuklara farklı el becerileri ile yapılan el sanatları sunmaktadır. Yayın akışı sırasında diğer sevilen program olan Bay becerikli ile eğlenceli farklı deneyimler yaşanmaktadır.

Program Listesi

Minika çocuk yayın akışı sırasında birçok sevilen çizgi film seçeneklerine yer vermektedir. Çok sevilen çizgi filmler gün içinde farklı saatlerde yayınlanmaktadır.

1- Saat 7:30 Damlanın Dolabı

Sevilen çizgi film damlanın dolabında, sevimle ve küçük damlanın birbirinden eğlenceli ve güzel maceraları anlatılıyor. Damla ve arkadaşlarının ilginç maceralarını çocuklar çok severek izliyor.

2- Saat 9:30 My Little Pony

Birbirinden sevimli atların başından geçen ilginç maceraları, arkadaşlıkları güzel bir şekilde anlatılarak eğlenceli vakit geçirmeyi sağlıyor. Renkli ve sevimli atların her gün farklı maceraları anlatılıyor.

3- Saat 16:00 Tomas ve Arkadaşları

Sevimli lokomotif tomos ve arkadaşlarının birbirinden ilginç maceraları eğitici ve eğlenceli bir dille anlatılan çizgi film günün belirli saatlerinde ekranlarda çocukla ile buluşuyor.

4- Saat 18:30 Bob Usta

Bob ismindeki becerikli ustanın tüm ustalıklarının anlatıldığı çizgi film her gün farklı becerileri ile ekranlara geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay