Şahsiyet Dizi Yorumu

0 297

ŞAHSİYET DİZİ YORUMU

Şahsiyet dizisi 2018 yılında bir internet dizisi olarak yayımlanmış, toplam 12 bölümden oluşan 1.sezonu Haziran ayında sezon finali yapmış bir dizidir. Genel olarak farklı bir konu işleyen bu dizi Alzheimer hastası bir adliye memurun işlediği bir dizi cinayeti gün yüzüne çıkartmak isteyen polis memurunun kesişen yolunu anlatır. Agah Beyoğlu, yaşadığı monoton hayatını bozan hastalığını öğrenince düşünmeye başlar.

Yavaş yavaş her şeyi unutmak, kötü bir şey olsa gerek… Ama Agah öyle düşünmez. Ona göre hayatta iyilik olduğu kadar kötülük de vardır ve meslek hayatı boyunca şahit olduğu binlerce suçun gerçek cezasının ne olduğu konusunda git gide şüpheleri artar. Bu dünyada birileri kötülük birileri cezalandırır. Agah’ a göre ceza, kağıt parçası üstündeki yazı olmamalı, kalbin huzur içinde atmasındadır. Nasıl olsa her şeyi unutacak, öyleyse yaşayacağı vicdan azabını, göreceği kanlı bedenleri, bitireceği hayatları da unutacak demektir. Kendini bile unutacak ve ŞAHSİYETTEN eser kalmayacak.

Şahsiyet Dizi Yorumu

Şahsiyet Dizi Yorumu

Yalnız yaşadığı apartman dairesinde cinayetleri sırasıyla planlar. İnce ince hesapladığı cinayetleri işlerken cansız bedenlerin üstüne aslında sonradan öğreneceğimiz solmuş bir hayatın cümlelerini yapıştırır. Bu anlamda zekice davranan seri katil Agah, polislerin kafasını epey karıştırır. Nevra, cinayet büronun tek kadın memuru sıradan bir dava olarak bakamaz bu duruma çünkü cesetlerin üstünde onun adı yazar.

12 bölüm süren iyi kurgulanmış olaylar zincirinden sonra dizi, izleyicileri aydınlığa kavuşturur ve olayların asıl sebebini gün yüzüne çıkarır. Şahsiyet, şahsi bir dizi olmaktan çıkar, tüm adalet duygusunu sorgulayanların dizisi olur. Dizideki son cümlelerin etkileyici yapısı asıl verilmek istenileni rahatlıkla gösterir. Bir suçu görmezden gelmek aslında işlenecek bir çok benzer suça karşı susmak demektir ve susmak en büyük yardımdır.Adalet duygusu eğer hukukla eş düşmüyorsa vicdanlarda, yapılacaklar sadece nefsi müdafadır. Geç kalmış nefsi müdafa, herkes adına nefsi müdafa… Şahsiyet adına nefsi müdafa…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay