TRT Avaz Canlı Yayın

0 445

TRT Avaz Canlı Yayın. Türkiye’nin ortak kanalı durumunda yayın yapan kanal birçok farklı konuyu bünyesinde barındırarak her kesine hitap etmektedir. Yayınları tüm Türkiye dışında balkanlara kadar uzanmaktadır. Kanalda genel olarak kültür, sanat, müzik, eğitim, eğlence, belgesel, çocuk, yarışma programları ve haber programları bulunuyor. Kültürel ilişkilerin gelişmesine yönelik olarak yeni birçok program yayınlanmakta ve severek izlenmektedir. Geniş bir yayın coğrafyası içerisinde büyük bir izlenme oranına sahip olarak Türk sat 3A, Yamal 300K, Eutelsat 7A, Digitürk 57. kanal, D-Smart 284. kanal, Türksat kablo TV 68. kanal, Tivibu 47. kanal olarak yayın yapmaktadır. Ayrıca ulusal yayın kanalları aracılığı ile Azerbaycan KTV 108. kanal, Kazakistan ALMA TV, Kırgızistan Ala TV 83. kanal, Smart TV 99. kanal, Dolon TV ve balkan coğrafyasında yayın hayatına devam etmektedir.

TRT Avaz Canlı Yayın

Kuruluşu

TRT Avaz yayı hayatına 21 mart 2009 yılında başlamış olup geniş bir coğrafya arasında yayın hayatına devam etmektedir. Birçok ülkede yayın yapan kanal büyük oranda izleyici kitlesine sahip olarak her kesimden kişiye hitap edecek programlar yayınlamaktadır.

En Ünlü Sunucuları

Farklı yayın kuşakları ile ilgi gören TRT avaz kanalı içerisinde yapılan programlar ile ilgi görmektedir. Doğadaki bir insanın yaşam hayatını konu alan ve her bölümü ile ilgi gören program Doğadaki insan Serdar Kılıç sunumu ile oldukça ilgi görmektedir. Sağlığa dair her şeyin anlatıldığı program olan Reçetesiz hayat, Dr. Yasemin Bradley sunumu ile farklı konuları ele alarak izleyiciyi ekrana bağlamayı başarıyor. Bilimsel araştırmaların yapıldığı program büyük izli görmektedir.

Program Listesi

Her kesimden kişiye hitap edecek farklı programları yayınlayan televizyon kanalı 7’den 70’e her kesime hitap eden yayınlar yapmaktadır. Yayın akışı olarak günlük liste değişmekte olup en ünlü programları şöyledir.

1- Saat 8:05 Ortak Miras

Hafta içi her gün ekranlara gelen programda bütün Türk coğrafyası hakkında bilgilere yer veriliyor.

2- Saat 13:00 Pastane

Şef Deniz Orhun sunumu ile her gün farklı bir lezzete yer verilen programda birbirinden güzel lezzetler yapılıyor.

3- Saat 15:15 Dört Mevsim

Her gün farklı doğa harikası ve mevsimlerin anlatıldığı program görsel bir şölen sunmaya devam ediyor.

4- Saat 17:00 TRT Avaz Haber

Dünyadan tüm haberlere yer verilen programda güncel olaylar tarafsız olarak izleyiciye aktarılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay