Trt Belgesel Canlı Yayın

1 1.820

Trt Belgesel Canlı Yayın. İnsanlar bazen televizyonda farklı şeyler seyretmek ister. TRT Belgesel de farklı şeyler arayanlar için en ideal yayını yapan bir kanaldır. Vahşi doğa, eski şeylerin nasıl yeni hale gelebileceğini, eski mimari eserler, ne nasıl yetişir gibi şeyleri merak edenler için birçok farklı programlar sunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana başarılı ve bilgi verici programları ile büyük bir izleyici kitlesine sahiptir. TRT Belgesel 6 farklı dilde yayın yapan kanalı D-smart 67. Dijitürk 190. Filbox 195. Kablo tv 187 ve 98. Tivibu 99.Vodafone Tv 19. Teledünya 98. kanaldan izleyebilirsiniz.

Trt Belgesel Canlı Yayın

Kuruluşu

Genel merkezi Alsancak İzmir olan TRT Belgesel Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından 17 Ekim 2009’da TRT Turizm ve Belgesel ismiyle yayına başladı. 2010 yılında adı TRT Belgesel olarak değişen kanal 6 Aralık 2014 yılında HD yayına başladı. Ulusal yayın yapan TRT bu kanal ile ilk defa ulusal belgesel kanalını yayına sokmuş oldu.

En Ünlü Sunucuları

Doğada iklim ve arazi koşullarında açlık ve vahşi yaşamda hayatta kalma mücadelesini anlatan Cuma 22:40’da yayınlanan gerçek hayatta kalma belgeseli olan Kılavuz’u Hakan Çalışkan sunuyor. Cansu Şahin ve Umut Işık’ın sunduğu Neden programı ile yanlış bildiğimiz doğruların veya doğru bildiğimiz yanlışların neler olduğunu öğreniyorsunuz. Hayatlarında farklı müzik tarzlarını yaşayan gençlerin ekrana taşındığı sunuculuğunu ve yapımcılığını Serkan Bıçakçı’nın yaptığı T-Rapi programı ile her müzikten amatör müzik yapanların hayatları, hayalleri başarı ve başarısızlıklarını konu alıyor. Dünyanın her yerinde imkansızlıklar yaşayan doğal afetler, savaşlar ve imkansızlıklar ile savaşan insanların konu aldığı Abdurrahman Hussain ve Uluç Yemen Aslan’ın Cuma günleri saat 15:15’de sunduğu Hayatta Kalma Mücadelesi ile bu insanların yaşadığı zorluklar ekranlara taşınıyor.

Program Listesi

1- 09:30 Mavi Dünya

Mavi suların altında bilmediğimiz ve keşfedilmeyi bekleyen yaşamı anlatan belgesel programı.

2- 13:00 Yeryüzü Melekleri

İhtiyacı olan kişilere kendini adayan yardımsever gönüllülerin yaşadığı bir günü anlatan ve onlarla bunu yaşayan bir programdır.

3- 15:30 Nöropsikoloji

Her bölümünde farklı psikolojik hastalıkları ele alan ve bu rahatsızlıkları olanların ve yakınlarını konu alan film tadında bir program.

1 yorum
  1. Hayri diyor ki

    cooook güzel böyle bir imkan için ellerine sağlık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay