TRT Çocuk Canlı İzle

0 1.354

TRT Çocuk Canlı Yayın kanalı Türkiye’de çocuklar tarafından çok fazla sevilen ve izlenen çocuk kanalı olarak hizmet sunmaktadır. İçeriği ile her yaştan kesime hitap eden kanal sürekli olarak hizmet vermektedir. Sadece çocuklar için bilgilendirici ve eğitici içerikleri yanında oldukça eğlenceli çocuk kanalıdır. Çocuk kanalı olarak birçok uydu ve platformda yayın yapmaktadır. Türksat 4A, İntelsat galaxy 19, Eutelsat 7A, Gazprom Yamal 300K, D-samart 125. kanal, tivibu 166. kanal, teledünya 111. kanal, Kablo TV 160. kanal, Digitürk 6. kanal, Turkcell TV 117. kanal yayınlarından izlenebilmektedir.

TRT Çocuk Canlı Yayın

Kuruluşu

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu yani kısa adı ile TRT 1964 yılında kurulmuş olup 3972 de düzenlenen değişlikler ile tarafsız kamu iktisadi kuruluşu olarak tanımlanmıştır. Bugün 14 televizyon kanalı, 5 ulusal, 3 uluslararası, 5 bölgesel olmak üzerinde dünyaya yayın yapmaktadır. Türkiye’nin ilk çocuk kanalı olma özelliğini taşıyan TRT Çocuk Canlı Yayın kanalı yayın hayatına 2008 yılında başlamıştır. Şuan hale hizmetine devam eden kanal tüm çocuklara hitap etmektedir. Tüm çocuklara kolay, anlaşılır bir Türkçe kullandırmayı hedeflemektedir.

En Ünlü Sunucuları

TRT Çocuk Canlı Yayın kanalı olarak tüm çocuklara hitap etmektedir. Kanal içerisinde birbirinden eğlenceli ve güzel programlar ile çocukların güzel vakit geçirmeleri sağlanmakta ve eğitici yayın ilkesi ile program yapılmaktadır. En sevilen ve beğenilen rüzgar gülü yarışma programında çocuklara birbirinden güzel hediyeler kazandırmanın yanında eğitici bilgilere de yer verilmektedir. Programın sunuculuğunu Serkant Özenç yapmaktadır. Bir başka sevilen ve eğlendiren program olan Sürpriz kutusu adlı eğlence programında birbirinden güzel icat ve farklı tasarımlar yapılmaktadır. Programın sunuculuğunu ise Lemi Filozof yapmaktadır.

TRT Çocuk Canlı Yayın Program Listesi

Türkiye’nin ilk ve tek çocuk çizgi film kanalı TRT gün içinde birçok sevilen çizgi filme yer vermektedir. TRT program akışında günlük olarak yer verine çizgi filmler

1- Niloya

Sevilen çizgi film günün her saati aynı saatte çocuklar için yayınlanmakta olup küçük sevimli Niloya’nın günlük maceralarını konu alıyor. Her gün farklı maceraları konu alan çizgi film eğitici ve öğretici birçok unsuru bünyesinde barındırıyor.

2- Elif’in Düşleri – TRT Çocuk Canlı Yayın

Sevimli karakter Elif’in meyve ve sebzeler ile maceralarını konu alan çizgi film eğlendirirken çocuklara bilgide veriyor.

3- İstanbul Muhafızları

4 arkadaşın birbiri ile olan arkadaşlıkları yanında her gün farklı İstanbul’un çeşitli semtlerini ve tarihi yerlerini kötülük yapmak isteyen kişilere karşı korumakla görevliler. Program çocuklara İstanbul hakkında birçok bilgi vermektedir.

4- Rafadan Tayfa

Sevilen çizgi film bir mahallede birçok karakterin birbirine yardımı ve arkadaşlığı konu alıyor. 4 ana karakterin maceraları ve sevdikleri dostların günlük yaşantıları eğlenceli bir biçimde anlatılmaktadır. TRT Çocuk Canlı Yayın HD kaanalının resmi adresi: www.trtcocuk.net.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay