TRT Diyanet Canlı Yayın

0 614

TRT Diyanet Canlı Yayın. Dini sohbet ve öğretilerin yer aldığı birçok kesim tarafından severek izlenen, eğitici öğretici dini tüm bilgilere yer verilen kanalda birçok bilgiye yer veriliyor. Kanal içerisinde gün içinde birbirinden farklı konular ele alınarak izleyiciyi kendine bağlayan kanal büyük çocuk birçok izleyici kitlesine sahip olmayı başarmış durumda. Türksat 4A, Türksat 3A, Eutelsat Türkiye- Avrupa, Yamal 300K, Digitürk 68, kanal, D-Smart 104. kanal, Teledünya 43. kanal, Tivi bu 49. kanal uydu yayınlarından izlenen kanal gün içinde farklı programlarla izlenmektedir.

TRT Diyanet Canlı Yayın

Kuruluşu

TRT Anadolu olarak 2012 Ramazan ayı boyunca 24 saat kesintisiz yayın yapan TRT Diyanet kanalına dönüştürülmüştür. Türkiye’nin ve dünyanın diyanet TV adı ile bilinen TRT diyanet kanalı T.C Diyanet İşleri başkanlığı tarafından kurulmuş bir kanal olarak hizmet vermektedir. Ramazan ayı boyunca test yayın yapmış 1 yıl boyunca dönüşümlü olarak TRT Anadolu ile TRT diyanet olarak yayın yapmış ve sonra tamamen TRT diyanet olarak hizmet sunmaya başlamıştır.

En Ünlü Sunucuları

Dini sohbetleri ve yaşama dair her şey ile program yapan kanal gün içerisinde birbirinden hoş sohbetlere yer vermektedir. Program içerisinde en ünlü profesörlerden olan Prof DR. Kemal Sayar ve Klinik Psikolog Rukiye Karaköseoğlu sunumu ile manevi yolculuğa çıkacağınız, İnsan Halleri programı ile ekranlara geliyor. Psikoloji ile maneviyatın harmanlandığı eşsiz bir program. Her gün farklı konukları ile, her bölümde insan hakkında farklı bilgilere yer verilen program içerisinde çok köklülükten, islamofobiye kadar pek çok farklı konu Şule kala ile ele alınıyor. Eksen İnsan TRT ekranlarında değişik konukları ile yayın akışına devam ediyor.

Program Listesi

TRT Diyanet farklı yayın akışı ile her gün değişik programlarla karşımız çıkıyor. Sevilen ve çok fazla izlenen programlar yapılmaya devam ediyor. TRT Diyanet program akışı.

1- Saat 8:30 Yusuf’un Dünyası

İslamiyet’in barış ve sevgi dini olduğu konusunda çocuklara her gün farklı ir konu ile eğitimi amaçlayan program birçok çocuk tarafında ilgi ile izlenmektedir.

2- Saat 11:00 Şeker Hoca

Nasrettin hocayı en sevimli ve sade anlatan çizgi program çocuklar tarafında severek izlenmektedir.

3- Saat 12:00 İnsan Halleri

Prof. Dr. Kemal Sayar ve Rukiye karaköseoğlu sunumu ile maneviyata yolculuğa çıkaran bir program olarak ekranlarda izleyici ile buluşuyor.

4- Saat 17:00 Elif Lam Mim

Kamil Yaşaroğlu sunumu ve Necdet Çağıl’ın anlatımı ile kur’ân-ı her yönü ile anlatan güzel bir program izleyici ile buluşuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay