Trt Haber

0 7.104

TRT Haber Canlı Yayın Kanal Bilgileri

 • Kanal Sahibi: Türkiye Radyo Televizyon Kurumu
 • Web Sitesi: www.trthaber.com
 • Türksat Frekans: 11958 V 27500 5/6 (SD)
 • D-Smart: 32. kanal (SD/HD)
 • Digitürk: 33. kanal (SD), 333. kanal (HD)
 • Tivibu: 55. kanal (SD), 300. kanal (HD)
 • Twitter Sayfası: twitter.com/trthaber
 • Facebook Sayfası: facebook.com/trthaber
 • Instagram Sayfası: instagram.com/trthaber/
 • E-Mail: [email protected]
 • Telefon: 44 0 878
 • Kanalın Adresi: Aktif Hat TRT Sitesi Turan Güneş Bulvarı 06540 Or-An Ankara

Trt Haber Canlı Yayın kanalı televizyon kanalları arasında devlet kanalı olarak bilinen Trt 1964 yılında kuruldu. TRT açılımı olan Türkiye Radyo Televizyon Kurumu devlet adına yayın yapan bir kuruluştur. Yayın hayatına 1927 yılında başlayan kanalın milyonlarca izleyicisi vardır. İzleyiciler her dakika olan gelişmeleri bu kanaldan takip edebiliyor. TRT yayınları birçok bağlantılara sahiptir. Bu bağlantılar içinde Trt Haber, Trt Türk, Trt Çocuk, Trt Okul ve Trt spor gibi kanallar yer alıyor. Bu kanalların hepsi devlet kanalıdır ve çeşitli amaçlarla kurulmuştur. Trt kanalları çocukları, gençleri ve yetişkinleri düşünen bir tv kanalıdır. Çocuklar için TRT Çocuk, gençler için TRT Okul ve spor severler için TRT Spor yayınları yapar.

Trt Haber Canlı Yayın

Kuruluşu

trt haber canlı

Bu haber kanalı, Trt uzantısıyla yayın yapan bir tv kanalı olup 18 Mart 2010 yılında yayına girmiştir. Kanal kurulduğundan bu yana çeşitli programlar yaparak izleyici kitlesi oluşturur. Trt haber canlı yayın akışında Türkiye ve dünyada olup biten her şeye canlı haber olarak yer verilir. Dünyadan ve yurttan haberler her an trt farkıyla sizlerle buluşuyor. Yayın hayatına 2010 yılında giren kanal son dakika haberleri ve her türlü konuları gün açığına çıkarır. Son dakika haberleri olay yerinde bulunan muhabirler aracılığıyla aktarır. Trt’nin popüler haber kanalı, tüm güncel haberleri ve resimleri canlı olarak ekranlara taşır.

Canlı yayınla olay yerine gider ve ekran karşısındaki izleyicilere bilgi verir. Kanal, Trt-2 frekansına bağlı kurulmuştur. Kuruluşundan sonra 2013 yılında HD canlı haber yayınına geçiş yapmıştır. Trt kanalları devlet eliyle kurulan bir tv kanalıdır. Tv kanalı herkesi dünyadan haberdar etmek amacıyla kurulmuştur. Gece gündüz son dakika yayınları yapılır ve alt yazılarda haberlere yer verilir. Türkiye’de yaşanan son gelişmeler, haberler ve olaylar trt haber canlı yayın kanalıyla sizlere sunuluyor. Trt haber yayın yaparken haberin kaynağına ulaşır ve canlı yayın yapar. Her yerde bulunan trt muhabirleri ile gelişmeler aktarılır. Güncel olaylar zaman kaybetmeden halka duyurulur. Halkın kanalı olan bu kanal, izleyicileri her şeyden haberdar eder ve gündemi ekranlara getirir. Canlı konuklara yer verir ve yorumlar yapılır.

En Ünlü Sunucuları

Trt haber canlı yayın hayatına başladığı günden bu yana birçok sunucuyla gündeme gelmiştir. Trt spikerleri yaptıkları yayınlarla her zaman dikkat çekiyor. Haber sunumlarında spikerler olduğundan daha emin bir görüntü sergiliyor. Kanalın ünlü sunucuları arasında Tuğba Dalkılıç yer alıyor. Tuğba Dalkılıç trt spikerleri içinde kendine has duruşuyla ekranlar karşısında oluyor. Tuğba Dalkılıç yaptığı haberlerle çok konuşulan bir sunucudur. Canlı yayında söylediği birçok kelimeyle öne çıkan sunucu halen daha trt haber spikerliği yapıyor. Tuğba Dalkılıç haberleri canlı canlı izleyicilere sunuyor ve haberin heyecanını bizlere taşıyor. Her haberi içten ve tarafsız dile getirmesi seyircilere heyecan katıyor. Trt izleyicileri devlet kanalından gerçek ve tarafsız haberleri duyabiliyor.

Trt haber ünlü sunucuları içine Erhan Çelik de katılıyor. Erhan Çelik trt ana haber sunuculuğu yapmıştır. Uzun yıllar trt haber bültenlerinde olan Erhan Çelik 2017 yılında görevinden ayrılmıştır. Kanalın ünlü sunucuları arasında Sermin Baysal Ata, Canan Arslan gibi isimler de bulunuyor. Kanal, her dakika haberleri halka duyuruyor. Halkı bilgilendirme amacıyla kurulan kanal birçok programı içerisinde barındırıyor. Ana haber, öğlen haberleri ve gece hattı programları ile çok izlenen trt haber canlı yayın kanalı her şey hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Bilgilenmek, aydınlanmak ve haberleri zamanında öğrenmek isteyen izleyiciler bu kanalda buluşuyor.

Trt Haber Canlı Yayın Programları

1. Yol Arkadaşım

Trt haber yayınlarında haber bültenlerinden başka çeşitli programlar da çıkıyor. Bu programlar içinde bulunan Yol Arkadaşım programı Türkiye’yi geziyor ve kültürlerimizi tv kanalına taşıyor. Yol Arkadaşım programı Nilgün Esin tarafından sunuluyor. Sunucu her hafta başka bir şehri ziyaret ediyor ve gördüklerinizi izleyicilere aktarıyor. Türkiye’nin farklı bölgelerine yapılan geziyle kültürler tanıtılıyor. Değişik şehirlerde değişik kültürleri,tarihi yapıları ve binaları ekranlarda görmemiz bu program ile mümkün oluyor.

Program birbirinden güzel şehirlere gezi düzenliyor. Örneğin Nevşehir şehrini anlatan Yol Arkadaşım programı Nevşehir’in güzelliklerini, yapılarını ve peri bacalarını ele almıştır. Yurdun dört bir yanını ekranlara taşıyan program Nilgün Esin sunumuyla farklı bir boyut alıyor. Nilgün Esin gezip gördüğü yerleri mükemmel bir dille seyircilere aktarıyor. Harika görüntüler ve resimler yakalayan sunucu bunların hepsini kanala taşımayı başarıyor. Trt haber canlı yayın akışında Yol Arkadaşım programını izleyerek Türkiye’nin farklı şehirlerine ekran karşısından gidebilirsiniz. Adeta o şehre gitmiş ve gezmiş hissine kapılabilirsiniz. Yol Arkadaşım programı kısa bir süre önce yayından kalkmıştır.

2. Sultanı Anlamak 2. Abdülhamid Han

Trt haber kanalının en güzel programlarından birisi de Sultanı Anlamak programıdır. Program tarihe ışık tutar ve tarihi kişileri ele alır. Her hafta ünlü Osmanlı padişahlarına yer verir. Tarihi bir program niteliği taşıyan programı izleyenler birçok bilgiye sahip olur. Program gece saatlerinde başlar. Sultanı Anlamak programında tarihte akıllarda iz bırakan padişahlara ve şahıslara yer verilir. Bu şahıslar hakkında yorumlar yapılır ve resimler paylaşılır. Trt haber kanalı tarihimizi aydınlatmak için bu programı yayınlıyor. Programda tarihle ilgili canlandırmalar yapılıyor. Eskiye yönelik araştırmalar ve tarihte olan önemli olaylar sunucu tarafından aktarılıyor. Ayrıca programa konuklar da davet ediliyor. Tarihin yorumlandığı program tarihe sahip çıkma ve geleceğine ışık tutma mesajları vererek gençlere öğütler veriyor. Programı izleyenler tarihle ilgili bilgiye sahip olurken aynı zamanda Osmanlı padişahlarını tanıyor. Program akşam saatlerinde güzel bir tarihi hava yaratıyor.

3. TRT Haber Canlı Yayın Ana Haber Bülteni

Trt televizyonun haber ekranlarında çeşitli programlar yer alsa da asıl kanalın yayınları haberlerdir. Sabahın erken saatlerinde başlayan haber bültenleri geceye kadar sürüyor. Her saat başında yurttan haberler veren kanal her şeyi en hızlı öğrenmenizi sağlıyor. Trt haber bültenlerinin en etkin programlarından biri de ana haber bültenleri oluyor. Ana haber bültenlerinde önce gündem ile ilgili kısa başlıklar yer alıyor. Başlıkların ardından ayrıntılı haber sunumuna geçiliyor. Haber sunumlarında görseller, videolar ve etkin konuşmalar oluyor. Videolar ve fotoğraflar daha canlı bir haber kaynağı sağlıyor. Gündemde hangi konular varsa o konuyla ilgili haberlere yer verildikten sonra trt haber canlı yayın kanalında konuklar ağırlanıyor. Haberler ve olaylar ile ilgili yorumlar yapılıyor. Gündemin en önemli meseleleri ve siyasi tartışmalar kanalda yer alıyor.

Trt haber yayınlarında ana haber sunumlarında yurdun her yerinde görevli muhabirler bulunuyor. Muhabirler haberin kaynağında yerinden ulaşıyor. Habere ve olay yerine ulaşan muhabirler ana haber bültenine bağlanarak canlı yayına katılıyor. Canlı yayınlarda muhabirlerin ağzından duyulan haberler birinci derece doğru haberler oluyor. Trt haber ana haber programlarına çok sayıda ünlü konuk ediliyor. Gündemle ilgili tartışmalar yapılıyor. Tarafsız olan sunucular haberleri olduğu gibi ekranlara aktarmayı başarıyor. Trt haber canlı yayın ana haberleri dışında saat başı gelişmeleri paylaşıyor. Ankara, İstanbul ve yurdun her bir köşesine canlı bağlantılar yaparak ekran karşısında bekleyenlere son dakika gelişmeleri aktarıyor. Trt haber canlı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay