TRT Okul Canlı İzle

0 632

TRT Okul Canlı İzle. Aileler için çocukların izleyecekleri kanalın büyük bir önemi vardır. Çocuklar eğlenmeli, eğlenirken de öğrenmeli diyen aileler için TRT Okul ideal bir seçimdir. TRT Okul eğitim, kültür, spor, müzik, eğlence ve ders programları ile çocuklarınızın eğlenerek öğrenmesini sağlıyor. Çocuklara hitap ettiği kadar her yaştan insana da hitap ediyor. TRT okulda yabancı dil dersleri, ders videoları, gençlere hitap eden müzikler, spor programında farklı dallarda uzman eğitmenler tarafından eğitimler veriliyor. Eğlenceli programları ile bilginize bilgi katarken bir yandan da eğlenmenizi sağlıyor. Tarihte sanat, bilim ve edebiyat dalında insanlığa önemli şeyler katmış kişilerin hayat hikayelerini anlatırken yapmış olduğu eserleri de göstererek tarihi anlatıyor.

TRT Okul Canlı İzle

Kuruluş

TRT Okul Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve Anadolu Üniversitesi’nin ortak işbirliği ile 31 Ocak 2011’de açılmış bir kanaldır. Çocukların aynı sıra her yaşta insanın bilmediği bir çok konuyu ele alan programlar sunmaktadır. Eğitim ağırlıklı olan TRT Okul eğitici şeyler öğreten konuklarının bulunduğu programlarla, verdiği derslerle, farklı meslekleri öğretici yayınlar yapmaktadır.

En Ünlü Sunucuları

TRT Okulda Keremcem’le Akustik Söyleşi adın taşıyan konukların, şarkılarını, sohbetin ve sürprizlerin olduğu benzersiz olan programı ünlü sanatçı Keremcem sunuyor. Yarışma programı Aman Doğru Olmasın ile eğlence ve yarışmanın içi içe olduğu Dost Elver’in sunduğu yarışma programı hafta içi her gün 08:15 ve 17:40’da seyircileri ile buluşuyor. Hız ve zeka gerektiren ekranların en uzun yarışma programı Bir Kelime Bir İşlem’i başarıyla sunan sunucu Raşit Yıldırım, her sabah 09:15’te farklı meslek dallarını yapmaya çalışan Serkan Melikoğlu ve Ayşin Kadiloğlu’nun sunduğu Ben Yaparım ile farklı meslekleri tanıma olanağı sağlıyorlar.

Program Listesi

1- 10:10 Doğaya Yolculuk

Her bölümde yeşil ve tarihi güzellikler ile seyircilerini kucaklaştıran insanlara doğal güzellikleri yaşatan insana huzur veren bir program.

2- 10:35 Yaşama Artı Kat

Bilinçsizce yapılan tüketimin göz ardı edilen tasarrufun asıl zenginlik olduğunu şaşırtan bilgiler ile anlatan program.

3- 14:00 Bir İyilik Yap

Arkadaşlığın, yardımın ve el ele vererek birlik olmanın önemini anlatan bu konuda yüreğini ortaya koymuş olan çocuk kahramanlarının hikayesini konu alan bir program.

4- 23:00 Kilometre Taşları

İnsanlık tarihinde insanlara sanat, bilim ve edebiyat vb. Dallarda hayatları ve eserleriyle katkı sağlamış kişilerin hayat hikayelerini çizim ve fotoğraf ile destekleyerek anlatan program. TRT Okul Canlı İzle

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay