Trt Spor

3 10.692

TRT Spor Canlı Yayın Kanal Bilgileri

Kanal Sahibi: Türkiye Radyo Televizyon Kurumu

 • Web Sitesi: www.trtspor.com
 • Türksat Frekans: 11054 V 30000 3/4 (HD), 11096 H 30000 5/6 (SD)
 • D-Smart: 86. kanal (SD/HD)
 • Digitürk: 86. kanal (SD), 389. kanal (HD)
 • Tivibu: 93. kanal (SD), 379. kanal (HD)
 • Twitter Sayfası: twitter.com/trtspor
 • Facebook Sayfası: facebook.com/TRTSpor
 • Instagram Sayfası: instagram.com/trtspor
 • TRT Spor Programları: Stadyum Özel, Spor Manşet, Spor Artı, Spor Bülteni, Yüz yüze Futbol
 • E-Mail: [email protected]
 • Telefon: 0 312 463 43 43

Trt Spor Canlı Yayın kanalının kuruluşunda ilk temelleri Türkiye Radyo televizyon kısaltması TRT olarak atıldı. Türkiye’nin ilk devlet kanalı olan TRT uzun yıllar tek kanallı televizyon döneminde yer aldı. Zaman zaman eleştirilere maruz kalsa da her zaman insanların tercihleri içinde yer alan TRT bir dönem tek kanal olarak hizmet vermeye devam ederken özel kanalların yaygınlaşması ve rekabette geri kalması nedeniyle kendi bünyesinde farklı konsept kanalların açılmasını sağladı. Bu konsept kanallar içinde belgesel, haber kanalları ile beraber şu anda en çok seyredilen önemli programların olduğu TRT spor kanalıda açıldı. Trt Spor Canlı Yayın kanalı 24 saat yayın yapan özel müsabakalar kadar canlı yayınları ile de önemli bir kitleye hitap ediyor.

Trt Spor Canlı Yayın

TRT Sporun Kuruluş Aşaması ve Tarihi

trt spor canlı

Türkiye Radyo Televizyon yani TRT siyah beyaz dönemde o zamanın şartları içinde radikal bir karar ile açıldı. Kanalın açılış tarihi 1 Mayıs 1964 olarak kayıtlara geçti. Açıldığında devlete bağımlı hizmet veren bir kurum olurken tarih 1972’yi gösterdiğinde bağımsız bir kurum olarak hizmet vermeye devam etti. TRT, Trt Sporun temellerinin atıldığı bir kurum olarak yıllar içinde birçok yöneticiler farklı çalışmalar gördü. TRT spor kurulmadan önce TRT kanalı ilk yan kuruluşu olan TRT çocuk kanalını kurdu bu büyük atılım 2008 yılında gerçekleşti.

Bu aşamadan sonra kanal sürekli olarak kendini geliştirdi. Bu yan kanallara belgesel, Kürtçe yayın yapan TRT eklenirken tarih 2010 yılını gösterdiğinde TRT Spor yayın hayatında başladı. Trt spor canlı kanalı, bant yayınları ile 24 saat spor ile ilgili her konuda yayın yapan bir kanal haline geldi. Ağustos 2010 yılına o sene içinde bütün turnuvaların bant yayın haklarını aldı. Alt kadrolarda zaman zaman değişmeler söz konusu olsa da uzun zamandan beri TRT spor kanal koordinatörlüğünü Mehmet Buğra Şahin yapıyor. Uzun yıllardır TRT bünyesinde üst düzey yöneticilik yapan Buğra Şahin şuanda TRT sporun en yetkili ismi. TRT spor dahil bütün yayın yapan TRT kanallarının ve genel müdürü ise televizyon dünyasında uzun zaman çalışmış olan İbrahim Eren. Trt spor kanalında şu anda gerek canlı gerek banttan yayınında birçok program yer alıyor. Bu programları Türkiye’nin ünlü isimleri sunuyor.

TRT Sporda Ünlü İsimler

Son dönemde TRT spor Buğra Şahin yöneticiliğin de çok daha iddialı hale geldi. Geçtiğimiz yıl en iyi spor kanalı ödülünü almayı hak eden TRT sporda herkesin bildiği çok ünlü spor adamları, kadınları yayın yapıyor. Spor programlarını kadınların sunması hala bir birçok kişi farklı bir gelse de TRT spor da uzun zamandır yer alan farklı tarzı ve üslubu ile dikkatleri çeken bir isim Deniz Satar. 1987 doğumlu olan Deniz Satar İzmirli yeni nesil haber spikerleri içinde ayrı bir yerde duruyor. TRT sporda birçok özel kanalda sporun her alanında yer alan çok önemli deneyimli isimler yer alıyor.

Ersin Düzen bu kadronun ilk sırasında. Yıllarca Star tv sonrasında NTV’de yer alan özellikle Şampiyonlar ligi yayınları ile herkesin sevdiği isim olan Ersin düzen TRT sporda yayın yapan sunucular içinde. Her sene bünyesine çok önemli isimler katan TRT sporda şu anda; Yalçın Çetin, Levent Özçelik, Cüneyt Kıran gibi futbol ile ilgili herkesin çok iyi bildiği isimler var. Zaman yorumculukları ile bu kadroya Rüştü Reçber, Rıdvan Dilmen, Mustafa Denizli gibi deneyimli isimlerde katılıyor. Bu isimler ve çok daha fazlası haftanın 7 günü TRT sporda önemli işlere imza atıyor.

Trt Spor Canlı Yayın Programları

Engelsiz Spor Programı

Trt Spor sporun her alanın ekranlara getirmeyi ilke edinmiş bir kanal. Bunu gösterdiği önemli biri de bu güne kadar birçok ödül alan farklı konsepti ve değindiği konular ile dikkat çeken engelsiz spor. Engelsiz spor programı özellikle spor için bir engel olmadığını göstermesi seviyeli yayını ile özel bir kitleye sahip. Sunuculuğunu deneyimli televizyoncu Cem Çınar’ın yaptığı engelsiz spor her hafta engellere karşı gelip başarılı sporcuları ekrana getiriyor. Türkiye’de engelli sporcular üzerine yayın yapan tek program olan engelsiz programı her hafta bant yayını olarak izlenebilir. Futboldan güreşe, yüzmeye kadar engellilerin yer aldığı her spor ile ilgili yayın yapılıyor.

Spor Bahane Yayını, Sunucuları

TRT spor herkesin alışık olduğu program konseptlerinin dışına çıkan yayınlar yapan bir kanal olmayı başardı. Bu yayınlar içinde her hafta iyi bir izleyici kitlesine hitap eden spor bahane programı var. Spor bahane maçların, pozisyonların olduğu programlardan farklı bir yerde. Bilal Meşe ve İlknur Özzengin sunuculuğu ile devam eden program her hafta sporun her dalında önemli isimleri konuk ederken söyleşi yapıyor. Spor ile ilgili her konuda söyleşilerin yer aldığı spor bahane programında konuk olan sporcuların bugüne nasıl geldikleri, Türk Sporu branşlar, yapılması gerekenler gibi sayısız konuda söyleşiler yapılıyor birçok konuya değiniliyor.

Spor Dünyası Günlük Program – Trt Spor Canlı Yayın

Trt spor kanalında her günü her saati spor olanlar için önemli bir program spor dünyası. Spor dünyası programı her gün sabahın ilk saatlerinde yayın yapıyor. Futbol’dan, basketbola, tenise kadar spor ile ilgili bütün haberlerin yer aldığı spor dünyası programında spor haberlerinin sıcağı sıcağına yayınları yapılırken İlknur Özzengin Kerem Öncel aralarında haberler üzerinde seviyeli sohbetler yapıyor. Spor haberlerine en iyi yaklaşana programlardan biri olan spor dünyası yayınına Trt spor internet sitesinden kanlında ya da radyo yayınından ulaşabilirsiniz. Sabahın ilk saatlerinde güncel spor haberlerini kaçırmamak haberdar olmak için en iyi seçeneklerden biri spor dünyası programı.

Futbolun Zirvesi Futbol Programı

Futbol Türkiye’de en çok takip edilen spor dalı bu bilinen bir gerçek. TRT sporda bu nedenle bu kadar çok takipçisi olması nedeniyle Futbola özel bir ilgi gösteriyor. Futbol eleştiri programları arasında futbolun zirvesi programı yer alıyor. Haftalık yayın yapan Futbolun zirvesi programı başta süper lig olmak üzere alt ligleri, Şampiyonlar liginde ve UEFA ligin temsilcilerin durumunu masaya yatırıyor. Programı çok deneyimli bir spor adamı Levent Özçelik sunuyor. Levent Özçelik Trt ve Trt sporda yıllardır görev alan önemli bir spor adımı. Özçelik’e bu programda eşlik eden isimler ise Eski milli takımlar teknik direktörü Mustafa Denizli be Türk futbol tarihinin unutulmaz golcüsü Rıdvan Dilmen.

En Çok izlenen Programlardan Stadyum

Her hafta Trt Spor Canlı Yayın kanalında yayınlanan futbol programı Stadyum o hafta içindeki 4 büyüklerin karşılaşmalarını, Süper lig durumlarını hakem olaylarını seviyeli bir şekilde eleştiriyor. Stadyum programı bugüne kadar birçok özel kanalda sunuculuk yapan Ersin Düzen sunuculuğunda yayın yapıyor. Ersin Düzene Cumartesi günleri saat21:45’de çok önemli isimler eşlik ediyor. Her hafta canlı yayında Akşam 21:45’te izleme imkanınız olan Stadyum programında Galatasaray’ın ve Milli takımın unutulmaz isimlerinden Hakan Ünsal Var. Yine milli takımda çok sevilen Fenerbahçe için önemli iyi bir futbol hocası Oğuz Çetin’de her hafta stadyum programında. Bu isimlere bir de Kaya Çilingiroğlu eklenmiş durumda. Trt’nin en önemli çalışmalarından biri Stadyum.

3 Yorum
 1. Mustafa diyor ki

  Stadda O kadar taraftar hep bir ağızdan dua etti. Bunu da belirtin. İyi yayınlar.

 2. Denizer kinna diyor ki

  Alp pehlivan ve ibrahim kırkayak gs tv gibi yorum yapıyorlar ayıptır ya devletin televizyonunda gs tv gibi olmak çok çok ayıptır.

 3. Abdulah diyor ki

  Galatasarayı yönetimi neden susiyor onlar da çıkıp konuşsunlar yazik yazik halis özkaya dir ne b.k dir kendini satımı yoksa

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay