TRT Türk Canlı İzle

2 3.580

TRT Türk Canlı İzle. Türk insanı her zaman programını izlediği, güzel program yapan kanalları hep birinci sıraya koymuştur. TRT Türk kanalıda bu kanallardan biri olmuştur. Bunun sebebi Türklerin haber programlarını çok sevmesidir. Özellikle yaptığı programlar ile 2009 yılından beri Türk insanın en sevdiği kanallardan biri olan TRT Türk bu başarısını günümüzde de sürdürüyor.

TRT Türk kanalı; Türksat 4A Batı 42ºE / Türkiye-Avrupa uydusu ile Digitürk 61,Tivibu 46,Kablo Tv 45. kanalda hizmet veriyor.

TRT Türk Canlı İzle

TRT Türk Kanalının Kuruluşu

TRT Türk kanalı 08.05.2009 tarihinde Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından kuruldu. Aynı tarihte TRT Türk’ün yanında TRT Anadolu kanalıda yayın hayatına başladı.

TRT’nin En Ünlü Sunucuları

Uzun yıllardır yayın yapmaya devam eden TRT kanalından kaç tane sunucu geçti kim bilir.
Ama bazıları var ki bir dönemin efsanesi olmuşlardı. İşte o sunuculardan bir kaçı;

Cemile Kutgün

Yetmişlerin sonuna, seksenlerin başına doğru TRT’de yayın yapan kadın sunucudur. Özellikle bizden size programı Cemile Kutgün’ün en sevilen programıydı.

Halit Kıvanç

Bir zamanlar ekranların en yakışıklı, yaşlanmayan sunucularından biriydi Halit Kıvanç. Uzun süre ekranlarda kalan Halit Kıvanç işini önce radyoda yapmaya başladı daha sonra Bu işi televizyona taşıdı.

Mustafa Yolaşan

Gerek sesiyle gerek kendine özel tarzıyla bir zamanların en efsane sunucularından biri olmayı başarmıştır. Bazen müzik bazen eğlence programı çekmiştir.

Program listesi

1-) Vapurda çay,simit sohbet programı

Vapur üzerinden çayla simitle tam bir doğal sohbet programı. Her hafta pazar yeni konuklarıyla evinize misafir oluyor.

2-) Hava durumu

Havanın karlı mı, yağmurlu mu, güneşli mi, bulutlu mu olduğunu en kolay yoldan öğrenmeniz için olan bir program. Saat başından 5 dakika önce ekranlara gelen hava durumu programı ile kendinizi dışarının şartlarına göre giydirebilirsiniz.

3-) Haber 19

Saat 7 haberleri herkesin eve döndüğü saat olduğu için en çok izlenen programlardan biridir. Günün en önemli haberlerinin insanlara sunulduğu programdır.

4-) Orman Gezegeni

TRT Türk kanalında yayınlanan bir belgesel programıdır. Pazar günleri 23.25 saatinde yayınlanan programın yayın saati yayın gününe göre değişiklik gösterir. TRT Türk Canlı İzle, Trt Türk Canlı Yayın

2 Yorum
  1. Can Mete Sürmeli diyor ki

    Ekran tam ekran olmuyor.

    1. Canlı TV diyor ki

      Canlı yayın ekranının sağ alt kısmındaki kare tuşu ile tam ekran yapabilirsiniz. Mobilde iseniz ekranı yan çevirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay