Tv8 İnt

1 14.802

Tv8 İnt Canlı Yayın Kanal Bilgisi

  • Kanal Sahibi: Acun Ilıcalı
  • Türksat Frekans: 12034 V 27500 5/6
  • Kardeş Kanallar: Tv8, Tv8,5
  • Twitter Sayfası: twitter.com/tv8int
  • Facebook Sayfası: facebook.com/tv8int/
  • Kanalın Resmi Sitesi: www.tv8.com.tr
  • E-Mail: i[email protected]

Tv8 İnt Canlı Yayın kanalıTürkçe yayın yapan ve eğlence kanallarından biridir. Kanal 1999 yılında MNG Medya Grubu tarafından yayın hayatına başlatıldı daha sonra 2013 yılında Acun Medya tarafından satın alınarak halen % 70’i bu medya grubuna ait olarak yayın yapmaktadır. MNG grup tarafından yapılan yayıncılığının dışında farklı bir format ile yayın yapan Acun Medya Grubu TV8‘in tanınmasında kurucusundan daha etkin rol üstlendi. 2015 yılında ise kanalın %30’u Doğan yayıncılığa yapılan anlaşma sonucu satılmıştır. Türkiye, KKTC, Azerbaycan, ve İran’da Tv8 yayını halen süregelmektedir. Uydudan, dijitürk olarak Tv8 HD yayını yapan kanal; İtalya Kupası, NBA, İspanya Kral Kupası maç yayın haklarını da satın aldı.

Tv8 İnt Canlı Yayın

Kuruluşu

1999 yılında MNG Grubu tarafından kuruldu. 1999 yılında Mehmet Nazif Kural tarafından kurulan Tv8’in günümüzde ki sahibi Acun Medya Grubunun kurucusu ve yöneticisi Acun Ilıcalı’dır.

En Ünlü Sunucuları

Yarışmaları ile izleyicinin merakla seyrettiği kanalda yer alan sunucular arasında Acun Ilıcalı, Serap Ezgü, Hakan Ural, Onur Büyüktopçu; Baybars Altuntaş gibi daha birçok alanında eğitimli ve ünlü kişilerden oluşmaktadır.

Program Listesi

Spor, magazin ve yarışmaların yer aldığı kanalda yer alan programlar

1- Survivior

survivor

Yayınlandığı her dönem heyecan ve macera dolu olan yarışma büyük bir hayrat kitlesi tarafından izlenmektedir.

2- Yemekteyiz

Gündüz ve öğleden sonra kuşağında yer alan program yemek severler, farklı lezzetler ve yarışma severlerin dikkatle merak ettiği ve her hafta değişen yarışmacıları ile beğeni ile takip edilmektedir.

3- Gel Konuşalım
gel konuşalım

Hafta için her gün 09.00 da yayın yapan ve sunucuları Hakan Ural ile Seda Akgül’ün canlı olarak sunduğu programda magazine dair her şey var.

4- O Ses Türkiye
o-ses-turkiye

Yarışma formatında olan program ünlü seslerin jüri üyesi olması ve sesi güzel olan kişileri sanat camiasına katması ile heyecanla takip edilmektedir.

5- Gerçeğin Peşinde

Yılların tecrübesine sahip Serap Ezgü’nin sunduğu program kayıp, ölüm, cinayet olaylarının yer aldığı gerçek hayattan kesitlerin yer aldığı öğlen programı olarak izleyicisi ile buluşuyor.

6- Maşa İle Koca Ayı
masa-ve-koca-ayi

Sabah saatlerinde çocuk programı kategorisinde çizgi film olarak hafta içi her gün saat 08.45’te yayınlanmaktadır. Tv8 İnt Canlı Yayın

1 yorum
  1. Sinan çiftçi diyor ki

    Acun medya olunca guven kaliteli hizmet aklima geliyor tesekur ederim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay