Ülke TV Canlı Yayın

0 692

Ülke TV Canlı Yayın kanalı Beyaz İletişim A.Ş şirketine bağlı Yeni Medya Dünya grubunun sahibi olduğu, Türkiye ve Azerbeycan’da yayın yapan haber ve kültür ağırlıklı programlar yapan bir televizyon kanalıdır. Bu kanal haber, kültür, kanalı sloganı ile yayın yapan İstanbul merkezli D-Smart, Digiturk, Kablo TV, Tivibu ve Türksat 4A uydusundan izlenebilmektedir. Kanalın eski adı Kanal 7 olup Kanal 7 HD, Kanal 7 Avrupa ve TVT Ülke TV Canlı Yayın kardeş kanallarıdır.

Ülke TV Canlı Yayın

Kuruluşu

2 Haziran 2008 ‘de kurulan Ülke TV 18 Eylül 2014’te Türksat 4A uydusuna taşınarak HD yayına geçmiştir.

En Ünlü Sunucuları

Ülke TV Canlı Yayın kanalında Usta gazeteci Mehmet Acet ‘Akşam Baskısı ile gündemdeki gelişmeleri aktarıyor. Sıradışı Tarih ve En Sıradışı programlarıyla gazeteci Turgay Güler, Konuşacaklarımız Var programıyla Orhan Karaağaç, Odak Noktası ve 5.Gün programlarıyla gazeteci Mustafa Yıldız, Artı-Eksi programıyla gazeteci Şaban Özdemir, İnce Fikir programıyla Gazeteci Fadime Özkan ve Hukukçu Özlem Zengin, Arafta Sorular programıyla Esra Elönü, TürkiyeAtlası programıyla Furkan Çalışkan, Erken Gündem programıyla Selda Atalay, Ülke’de Bu Sabah ve Öğle Ajansı programlarıyla Merve Kondak Astekin, Dünya’nın Gündemi ve Uluslararası Gündem programlarıyla Kanal 7 Dış Haberler Müdürü Taha Dağlı, Ülke’de Bu Gece programıyla Banu Yüm, Bilimden Sağlığa programıyla Uğur Canbolat, Spor&Spor programıyla Ömer Önder, sempatik sunucu Şoray Uzun, Gündüz Gece programıyla Halk müziğinin güçlü sesi Kürşat, Dünyayı Geziyorum programıyla Özlem Tunca, En İyisi Gezmek programıyla Harun Şen, Tarihte Yürüyen Adam programıyla Tarihçi-Yazar Ahmet Anapalı, Finans Hattı ve Ekonomi Gündemi programlarıyla kanalın Ekonomi Müdürü Fatma Çiftçi ve Emniyet Şeridi programıyla Serkan Saraç Ülke TV ekranlarında yer alıyor.

Ülke TV Canlı Yayın Programları

Akşam Baskısı

Terör, siyaset, ülke ve vb. konuların tüm yönleriyle değerlendirildiği program her pazartesi 22.00’de canlı yayınlanıyor.

Ana Haber Bülten

Türkiye ve dünyadaki önemli gelişmeler Banu Yüm’ün sunumuyla hafta içi her akşam 20:00’da yayınlanıyor.

Önce Sağlık

Sağlık konusunda farkındalık sağlayan program her gün 12:15’de yayınlanıyor.

Şoray Uzun Yolda – Ülke TV Canlı Yayın

İlginç insan manzaraları, farklı yaşam hikayelerinin yer aldığı keyif verici program tüm bölümleriyle izle7.com’da izlenebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay