Wall-E Film İncelemesi

0 458

Wall-E Film İncelemesi

Teknolojinin gelişmesi ve çevre kirliliğinin artması ile çeşitli sorunlarla yüzleşen gezegenimizin anlatıldığı Wall-E filmi, 2008 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Dünyaya verdiğimiz tahribatın ve gelecekte bizi nelerin beklediğinin yüzümüze vurulduğu bu yapım, her yaştan izleyicinin ilgisini çekebilecek bir animasyon filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda Kayıp Balık Memo filmi ile tanıdığımız Andrew Stanton oturmaktadır. Oldukça maliyetli bir eser olmasıyla birlikte, En İyi Animasyon Filmi Akademi Ödülü ve IMDb sitesinde 8,4 puan alarak başarısını kanıtlamıştır.

Wall-E Film İncelemesi

Wall-E Film Konusu

Dünyanın teknolojik kirlilikten yaşanmaz hale geldiği modern bir kıyamette, tüm insanlar Dünya’dan ayrılmış ve bir uzay gemisinde yaşamaya başlamışlardır. Eskisinden çok daha sessiz olan gezegenimizde, görevine devam eden tek şey ana karakterimiz Wall-E’dir. Bir temizlik robotu olan karakterimiz, insanlar giderken her şeyi kapattıkları için Dünya’da yalnız başına dolanmaktadır. Bir gün tuhaf bir hareket fark eden robot, yeni bir ziyaretçiyle karşılaşır. İnsanların yıllar sonra, Dünya yaşamının eski haline dönüp dönmediğini kontrol etmek için yolladığı bu yeni robot, bu kirli gezegende yeni bir aşk hikayesinin başlamasını sağlayacaktır.

Wall-E

Gezegenimizi terk etmiş olan yeni nesil insanlar, artık eskisinden daha az hareket etmekte ve neredeyse tüm ihtiyaçları robotlar tarafından karşılanmaktadır. Bu yüzden bir takım kötü sonuçlar ortaya çıkar. Hareketsiz yaşam sebebiyle vücutları hantallaşmış, fazlasıyla şişmanlamış ve teknolojik destek olmadan yaşayamaz hale gelmişlerdir. Güzel bir distopya örneği olan bu durum, kontrolden çıkan her şeyin insanlığa zarar getireceğini gözler önüne sermektedir.

İnsanlar her ne kadar teknolojinin esiri olmuş olsalar da, eski yaşamlarına geri dönmek için uğraşmaktadırlar. Dünya’da, ana karakterimizin garip bir aşk yaşadığı robot Eva yaşam belirtisi aramaktadır. Bir süre sonra, karşısına çıkan bitki formu; Dünya’nın eski zehirli ve yaşanmaz zamanlarının geride kaldığını göstermiştir. Bundan sonra sevimli robot Eva ve temizlik robotu Wall-E, Dünya’nın eski güzel günlerine geri dönmesi için uzun bir yolculuğa çıkacaklardır.

Her yaştan izleyiciye hitap eden bu animasyon filmi, size 98 dakikalık bir serüven sunuyor. İki robotun maceralarının devamını merak ediyorsanız, bu filmi kesinlikle izlemelisiniz. İyi seyirler…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay