ZEKÂ VE FİLM SEKTÖRÜ & HOLYWOOD

0 242

ZEKÂ VE FİLM SEKTÖRÜ & HOLYWOOD

Zekâ ve film sektörü zeki bir senaryo yazarına ihtiyaç duyar. Filme dâhil olan her şeyin temeli bu zeki insandır. Özellikle Hollywood filmleri için senaryo üreten ve muazzam ölçüde paralar kazanan insanlar vardır. İşte bu, tecrübesi ve hayal gücü güçlü senaryo yazarları, milyon dolarlık filmlerin bile anında finanse edilmesini sağlayabilen kapasiteli insanlardır. Zekânın özellikle Amerika’ da ve bilhassa film sektöründe anlamı, neredeyse vatani değerlerle eştir ki bu gerçekten bahsetmeden geçmek olmaz.

Zekâ ve Zeki Yatırımcılar & Film Sektörü

Hayranlıklar izlediğimiz sayısız Hollywood filmi, Amerika için neredeyse para havuzu gibidir. Öyle bir havuz düşünün ki, o havuzu dünyanın tüm ülkelerinden para akmakta. Hem öyle bir havuz ki Amerika’nın tüm dünyaya gücünü hissettirebilmesi için kaynak oluşturmaktadır. Ülkemizde zeki senaryo yazarlarının çoğu derbeder bir hayat yaşıyorlar. Ön planda tutulan değerler kişiselleşince tatbikî, ülkece kazanımlarımız azalıyor.

Zekâ ve film sektörü konusu irdelenmekle bitecek bir mevzu değildir. Hakkında kitaplar yazsak yeridir. Biz de sizlere, Örneğin FOX filmleri, Örneğin DISNEY gibi film yatırımcılarını örnek gösteriyoruz. Sizler de bakın görün, bu kadar masrafa değip değmiyor mu? Demek, Zekâ ve film sektörü birbirinden ayrılmaz iki değerdir. Biri maddidir, biri de anatomik ve manevi. İşte bu yüzden Film sektörü de zeki yatırımcılara ihtiyaç duyar. Tabi zeki yatırımcılar da Zeki senaryo yazarlarına..

Zekâ ve Zekânın Yurdumuzdaki Yeri

Zekâ ve zekânın yurdumuzdaki yeri apayrı bir konudur. Dilerseniz bu mevzuya bir sonraki makalelerimizde devam edelim. Ha! Unutmadan:

Seçimlerin yaklaştığı özellikle bu aylarda daha birleştirici daha insancıl mesajlara ihtiyacımız var. Bir vatandaş olarak, yâda bir siyasi olarak inandığımız değer ne olursa olsun, kişisel çıkarlarımızın üstünde ülke menfaatlerini gözetmek gibi bir mecburiyetimiz vardır.

Özetle, zekâ ve film sektörü yurdumuzda daha iyi anlaşılmalıdır ki hem Türkiye kazansın hem de biz kazanalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Tamam Detay